W dzisiejszych czasach coraz więcej szukamy rozwiązań, które nie tylko ułatwią nam życie, ale przede wszystkim pozwolą na zaoszczędzenie czasu, którego i tak większość z nas ma już mało, a ponadto wprowadzenie pewnego rodzaju komfortu. Jednym z takich rozwiązań jest posiadanie suszarki do prania. Nie mówimy tutaj o suszarce, którą każdy z nas ma w domu.

Nowoczesna suszarka kondensacyjna

Mówimy tutaj o suszarce, który od razu po wypraniu prania zaczyna nam je suszyć. Rynek oferuje nam suszarki wywiewowe, które owszem można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach, ale mają spory minus, muszą one być podłączone do komina wentylacyjnego. Kolejnym rodzajem są suszarki kondensacyjne, te nowsze posiadają pompy ciepła, które dodatkowo powodują, że pranie jest nie tylko dobrze wysuszone, ale i niewygniecione. My zajmiemy się suszarkami kondensacyjnymi.

Suszarka kondensacyjna ma wiele zalet. Przede wszystkim, może stać każdym miejscu. Nie wymaga podłączenia do kanalizacji, choć oczywiście może. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości lub zwyczajnie nie chcemy, wówczas cała woda z suszenia będzie zbierała się w pojemniczku. Taka woda z suszenia jest pozbawiona wszelkich minerałów, a zatem jest to woda destylowana. Można ją używać do żelazek, nawilżaczy czy zwyczajnie do mycia podłóg czy naczyń. Ponadto, każda suszarka posiada kilka trybów suszenia. Możemy zatem mieć pranie podsuszone, wysuszone z tzw. opcją do szafy. Powietrze w suszarce jest wdmuchiwane, a co za tym idzie, pranie się nie gniecie. Dzięki temu, większość rzeczy nie musi być już prasowana. Suszarka jest bardzo wygodnym sprzętem, pozwala na uniknięcie rozłożonych suszarek z ubraniami, szczególnie w okresie zimowym.

Suche ubrania „od ręki”

Bardzo szybko możemy cieszyć się suchymi ubraniami, pościelą czy ręcznikami. Większość suszarek, które oferuje nasz rynek posiada również opcję wietrzenia. Co to oznacza. Mieliśmy bluzkę, nie jest brudna, ale trochę pognieciona. Nie wymaga jednak prania. W takim przypadku wkładamy ją do suszarki, wybieramy odpowiedni program i po 10 minutach mamy fajną, świeżą bluzkę. Warto zauważyć, że dzięki suszarkom pranie jest nie tylko szybko suche, le i miękkie, pachnące, pozbawione kurzu.

Podsumowanie – suszarka kondensacyjna z pompą ciepła

Podsumowując zatem temat suszarki możemy stwierdzić, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla każdego. Dla rodzin z dziećmi, gzie prania jest zawsze dużo. Idealnie odnajduje swoje zastosowanie w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne suszenie. Suszarka może stać np. na pralce i nie zajmuje dużo miejsca. Jest też wspaniałym rozwiązaniem dla osób zabieganych, którym zależy na szybkich i zarazem dobrych rozwiązaniach.