Jeśli planujesz przemodelować wygląd swojej łazienki, pomyśl o ekologii. Dzięki zrównoważonej łazience zmniejszasz negatywny wpływ na naszą planetę Dodatkowo ograniczasz szkodliwy wpływ na swoje zdrowie. Obecnie można znaleźć nieskończoną ilość energooszczędnych akcesoriów i elementów, które gwarantują komfort i funkcjonalność łazienki. Woda, energia i materiały, z których zbudowana jest łazienka, wpływają na równowagę ekosystemu. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?

1. Zmień tradycyjną toaletę

Stare toalety zużywają więcej wody; lepsze są toalety z podwójną spłuczką. Czyli takie spłukują pół zbiornika,, aby pozbyć się ciał stałych. Jeśli konwencjonalna toaleta jest w idealnym stanie, nie wyrzucaj jej. Skonsultuj z budowlanym możliwość sprzężenia jej z systemem podwójnym.

2. Pozbądź się chemikaliów

Jeśli chcesz mieć w 100% zrównoważoną łazienkę, zarówno produkty, których używasz do higieny, jak i te, których używasz w łazience, muszą być naturalne. Składniki pozbawione substancji chemicznych są dobre dla Twojego zdrowia i nie szkodzą środowisku.

3. Umieść podgrzewacz wody w strategicznym miejscu

Podgrzewacza wody nie powinny znajdować się zbyt daleko od łazienki. Jeśli ciepła woda potrzebuje dużo czasu, aby dotrzeć do kranów, konsekwencją jest wzrost zużycia energii elektrycznej. Umieść ją jak najbliżej prysznica.

4. Zastosuje energooszczędne oświetlenie

Gdy nadejdzie czas wymiany żarówek, użyj żarówek energooszczędnych lub LED. Ten rodzaj oświetlenia jest energooszczędny. Otrzymujesz również korzyści z białego światła, które zwiększa jasność.

Posiadanie oświetlenia LED zapewnia korzyści takie jak te wymienione poniżej:

  • Różnorodne wzory.
  • Większa trwałość.
  • Mniej zanieczyszczeń, ponieważ nie zawierają rtęci.
  • Naturalne światło.

6. Zastosuje materiały ekologiczne

Upewnij się, że meble i inne elementy dekoracyjne w łazience są naprawdę zrównoważone. Takie materiały zapewniają oryginalność, energię i elegancję każdej ekologicznej łazienki.

Dobrą alternatywą są następujące materiały:

  • Kamień.
  • Bambus.
  • Drewno.
  • Rośliny.
  • Przedmioty z recyklingu.

7. Wybierz prysznic zamiast wanny

Kąpiel pod prysznicem zamiast w wannie to znaczna oszczędność wody.

8. Pokoloruj ściany naturalną farbą

Pokoloruj swoje ściany farbami, które są przygotowane bez rozpuszczalników i toksycznych dodatków. Zamiast tego powinny być stworzone na bazie substancji mineralnych, takich jak olej rycynowy, lniany czy sojowy. Kryją tak samo dobrze jak każda inna farba, chronią przed wilgocią i oferują różnorodne palety kolorystyczne, dzięki którym można dobrać wybrane przez siebie odcienie.

To by było na tyle, odwiedź https://www.niecodzienne.pl/, jeśli chcesz przeczytać więcej wpisów na temat ekologicznych rozwiązań i ekologicznego stylu życia.