Polowanie na mieszkanie wymaga przyjrzenia się wielu różnym opcjom i rozważenia zalet i wad każdego miejsca. Wiąże się to również z oceną różnych udogodnień zawartych w każdej lokalizacji. Niektóre mieszkania mają balkony, inne nie. Jakby nie patrzeć, mieszkania z balkonami wydają się być nieco droższe niż te bez balkonu. Co rodzi pytanie, czy to ma znaczenie? Czy balkon jest tego wart? Czy naprawdę potrzebuję balkonu?

1. Świeże powietrze = korzyści dla zdrowia

Były niezliczone badania na temat fizycznych i psychicznych korzyści zdrowotnych, które pochodzą z przebywania w przyrodzie. Niezależnie od tego, czy jest to spacer, czy po prostu siedzenie na zewnątrz, świeże powietrze może poprawić koncentrację, zmniejszyć stres / niepokój i obniżyć ciśnienie krwi.

2. Strefa dla psów

Psy uwielbiają przebywać na zewnątrz, a już szczególnie na słońcu. Balkon (oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa dla psów) pozwala Twojemu psu spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu bez konieczności wychodzenia na spacer.

Jeśli interesuje Cię, jak przebiega budowa balkonu w domu jednorodzinnym, odsyłamy Cię do tego artykułu.

3. Miejsce na palenie

Jeśli jesteś palaczem, a twój budynek na to pozwala, balkon to miejsce do palenia papierosów bez konieczności wychodzenia z mieszkania.

4. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania rzeczy

Przestrzeń (lub jej brak) jest zawsze problemem dla mieszkańców mieszkań, a balkony mogą zapewnić bardzo potrzebne miejsce do przechowywania tych przedmiotów, których nie zawsze używasz.

5. Miejski ogródek ziołowy

Kto nie kocha świeżych ziół? Balkonowe ogrody ziołowe są idealne, ponieważ nie wymagają wiele miejsca. Wykorzystaj nawet najmniejszą przestrzeń balkonu, aby rozpocząć uprawę.

6. Kącik do czytania

Jeśli lubisz chill out z dobrą książką i filiżanką kawy lub lampką wina, balkon może być idealnym miejscem.

7. Jedzenie na zewnątrz

Lato jest po to, aby spędzać czas na zewnątrz, a co jest lepsze niż cieszenie się posiłkiem na zewnątrz? Istnieje wiele opcji ustawienia jadalni na świeżym powietrzu na balkonie, nawet dla najmniejszych przestrzeni.

8. Suszenie lub wieszanie ubrań

Balkony mogą zaoferować dodatkową półprywatną przestrzeń dla suszarek lub linek na ubrania.

9. Prywatne miejsce do grillowania

Wiele kompleksów apartamentów ma w dzisiejszych czasach wspólne miejsca do grillowania w częściach wspólnych. Choć jest to świetny atut, nic nie pobije posiadania własnego balkonowego grilla zaledwie kilka kroków od kuchni.