W sypialni w tym stylu nie może zabraknąć ciemnych kolorów, które miedziane i złote detale. Styl glamour to bogactwo zdobień i ponadczasowa energia. Warto więc wprowadzić nieco luksusu do naszej sypialni.

Łóżko glamour – czyli jakie?

Myśląc glamour w wyobraźni widzimy przede wszystkim luksus i wygodę. Takie właśnie powinno być łóżko w naszej sypialni. Należy zacząć od wygodnego materaca, wykonanego z najwyższej jakości materiałów. Zagłówek łóżka można wykonać z przyjemnych pikowanych paneli welurowych w eleganckiej szarości. Sama rama łóżka najlepiej aby była wykonana z drewna dębowego lub egzotycznego z masywnymi nogami ozdobionymi ornamentami. Całość powinna sprawiać wrażenie wielkiego, wręcz królewskiego łóżka, posłanego satynową pościelą.

Jak oświetlić sypialnię?

Tutaj nie potrzebujemy zimnego białego światła. Lepszym rozwiązaniem będzie miękkie i delikatne pozwalające się wyciszyć, jak i również przeczytać przed snem ulubioną lekturę. Klasyką sypialnianą są lampki nocne ustawione przy łóżku, koniecznie w białej oprawie. Ustawienie dużego lustra lub szafy z frontem lustrzanym doskonale odbije promienie świetlne i stworzy atmosferę blasku. Dekoracyjne kryształowe świeczniki nadadzą intymności w sypialni glamour oraz niezbędnego błysku.

Co na podłogę i ścianę?

Sypialnia powinna kojarzyć się z ciepłem i przytulnością dlatego na podłodze nie może zabraknąć naturalnego drewna. Podłoga drewniana jest niezwykle wytrzymała i elegancka. Deska podłogowa lakierowana na wysoki połysk będzie niezwykle luksusowa, a pomalowane na ciemną butelkową zieleń ściany pozwolą się wyciszyć przed snem. Nie zapomnijmy o miejscu na duży obraz, najlepiej w pozłacanej dekoracyjnej ramie. Dzięki takim rozwiązaniom nasza sypialnia glamour zachowa współczesny charakter i unikniemy nadmiernej przesady.

Sypialnia glamour w pigułce:

  • Satynowa pościel i ozdobne poduszki,
  • złote metalowe zdobienia,
  • tworzenie wrażenia luksusu poprzez wysokiej jakości materiały,
  • królewski łóżko z najwyższą wygodą,
  • podłoga z egzotycznego drewna.