Żeliwny piec kominek Torn 1 o mocy 7 kw to niewielka konstrukcja o sporej głębokości i niewielkiej masie. Idealnie nadaje się do ogrzewania sporego salonu, w którym to często przyjmuje się gości.

Wydajny kominek „Torn 1”

Największą zaletą tej bardzo taniej konstrukcji jest jednolitość, czyli to że wykonana jest z pojedynczego odlewu. Drugą zaś jest to, że w piecu kominku Torn 1 można palić sezonowanym drzewem, węglem i brykietem. Z czego drzewo pali się najładniej, jeśli chodzi o to co widać rzez dość dużą szybę żaroodporną. Istotną zaletą kominka Torn 1 jest też i to, że łatwo jest go podłączyć do innego przewodu spalinowego.

Wystarczy specjalista wraz z pomocnikiem lub dwoma. Kilka godzin pracy i można rozpalać w innym miejscu w pokoju, albo w innym pokoju. Rzecz jasna najcięższym etapem tej operacji są przenosiny samego pieca, ale nie jest to wybitnie ciężka konstrukcja i dlatego też dwóch ludzi bez problemu wykona to zadanie.

Efektywny kominek żeliwny

Kominek Torn 1 wyróżnia się też efektywnością spalania, która jest przeciętnie o blisko 10 procent wyższa od normy którą osiągają piece ze stali kotłowej i żeliwne wkłady kominkowe wymagające obudowania cegłami. Lecz wszystkie te zalety chowają się gdy zaczyna się rozmowa o jego stylistycznej uniwersalności. Czyli o czymś czego zwykle nie spotyka się w konstrukcjach z tej konkretnej półki cenowej. Dlatego właśnie kominek Torn 1 powinien znaleźć się na twoim celowniku łowcy okazji. No bo nie znajdziesz niczego bardziej uniwersalnego stylowo w tej cenie do ogrzania salonu lub większego pokoju gościnnego.

Poza tym ten konkretny piec kominek idealnie będzie współgrał z nowoczesną i ze staromodną ścianą wykonaną z tej noszącej ślady czasu cegły. Do tej kompozycji można też dodać różnego rodzaju detale z kutego żelaza, by całość miała w sobie tę piękną skrzydlatą magię.